top of page

Andragoogika tudengid soovitavad lugeda

Organisatsioon ja üksikisik 

Raoul Üksküla 

 

Raamatu eesmärk on aidata juhtidel vältida levinumaid juhtimisvigu ning anda soovitusi, kuidas oma aega, tööülesandeid ja töötajaid paremini juhtida. Töötajatele on antud juhiseid erinevates olukordades ja eritüüpi juhtidega hakkamasaamiseks. Mõlemad pooled saavad aimu, mida ühelt või teiselt poolt oodata on ja kuidas tekkinud probleemolukordades käituda võiks. Peamine, mida autor rõhutab on, et õpi tundma iseennast, siis proovi aru saada oma kaastöötajatest ning seejärel on võimalik proovida koos edasi minna.

Ebatäiuslikkuse kingitused 

Brene Brown 

 

See raamat on mõeldud neile perfektsionistidele, keda nende perfektsionism tõepoolest takistab. Neile, kes püüavad kõike teha ja teevad alati 100%, isegi kui pole vaja. Minu jaoks oli üllatus, et perfektsionismist räägitakse häbi kontekstis. Häbi oma ebatäiuslikkuse ja perfektsionismi pärast ning hirm enda ees, sest sa pole täiuslik. Kõigi nende protsesside ja suhete üksikasjalik skeem on esitatud. Ja peale selle pakutakse samme häbi ja hirmu ületamiseks. Üsna üldine, ilma detailideta, kuid mõjutab peaaegu kõiki elu aspekte, suhteid, sotsiaalseid ootusi.

Meeste domineerimine

Pierre Bordieu

 

Andragoogile on sellest raamatust õppida märkama sotsiaalseid piiranguid ja võimalikke õppijapoolseid mõttekonstruktsioone, mis teda kahjustavad. Bourdieu rõhutab aktiivse kollektiivse vastupanu tähtsust domineerimisele ning selle esimene samm on domineerimise äratundmine. Raamatu lugemine tagab lugejale värske pilgu analüüsimaks ka meie ühiskonnas äratuntavaid domineerimispraktikaid. 

 

Muutumised

Esa Saarinen, Kristi Lonka

Muutumised on raamat, mis võiks olla iga andragoogi öökapil. Teos on kokku pandud eraldi seisvatest lühikestest mõtteteradest, mis kokku aga moodustavad kauni terviku. Seda on hea avada suvaliselt leheküljelt, et üles noppida julgustav ja motiveeriv sõnum. Mõnikord võibki üks lause väljaspool kontekste osutuda murranguliseks õpetuseks ja inspiratsiooniallikaks. 

Õppimine tegelikkuses: sotsiokultuuriline käsitlus

Roger Säljö

 

Rootsi kommunikatsiooniekspert ja pedagoogilise psühholoogia professor vaatab õppimist ja kooli ootamatu ja üsnagi humoorika nurga alt. Ta puudutab formaalhariduse “igavest häda” -  toimimist justkui iseeneses, väljaspool tegelikku elu ja maailma. Muhe ja tervendav lihtsas keeles lugemine.

 

Ikigai. Jaapanlaste pika ja täisväärtusliku elu saladused 

Hector Garcia, Francese Miralles

Raamatutäis Jaapani elufilosoofiat ning nõuandeid oma ihulise ja hingelise ärksuse säilitamiseks. Kuidas elada kaua tervena ja õnnelikuna? Tasub lugeda juba noores eas, et oma ikigai leidmiseks piisavalt aega jääks.

Mina ja Alateadvus

Carl Gustav Jung


Analüütilise psühholoogia rajaja C.G.Jungi üks olulisimaid raamatuid käsitleb analüütilise psühholoogia põhimõisteid, arhetüüpe ja mõisteid. Andragoogile oluline lugemine sügava refleksiooni toestuseks kui ka igaleühele selleks, et õppida tundma iseennast ja oma alateadvusest mõjutatud käitumismustreid süvatasandil.

Hea uus ilm

A.Huxley

Kahekümnenda sajandi üks silmapaistvamaid romaane, mille tegevus leiab aset utoopilises tulevikuriigis, kus inimesi aretatakse ühel eesmärgil- hoida kogu ühiskond võimalikult õnneliku ja muretuna. Sügav ja mõtlemapanev lugemine, mis paneb paratamatult tõmbama paralleele ühiskonnakorraldusega tänapäeval. Kuivõrd kaugel või lähedal oleme meie sellest, mida saab utoopiaks nimetada?

bottom of page