top of page

Andragoogika eriala iseloomustavad metafoorid

Metafoorid

 • Andragoogika on selline teekond, et kui sa sellele astud, siis sa oled avatud ning tead, millises suunas tahad minna, aga pole kindlat teed planeeritud, mida mööda tuleb käia. Vaid minnaksegi kindlas suunas, samaaegselt vaadates ja jälgides, mis ümberringi toimub, teadvustades, kes on kaasas, kes möödub, kes jääb maha. Ollakse pidevas liikumises, uskudes, et eelnevad kogemused ja süda juhatab õiges suunas.
   

 • Andragoogika on kui „Vaga vesi, sügav põhi”. Paljudel võib olla arvamus, et mis seal täiskasvanute õppes siis nii väga õppida on? Tegelikult on selles valdkonnas väga palju väljakutseid. Koolitaja saab oma tegevusele pidevalt tagasisidet ja peab oma käitumist sellele vastavalt kohaldama. Andragoogil on suur vastutus õppija ees. Oluline on teada, mida sa räägid, olla teaduspõhine, mitte lihtsalt midagi kokku luuletada.
   

 • Andragoogika on “Selge nagu seebivesi”, sest ilmselgelt me tegeleme millegi puhastamisega (korrastamine), kuid peame olema kannatlikud, et asi saaks puhtaks ning peame kannatlikult ootama, et vesi selgineks, et mõista, mis sellest korrastamisest alles jäi, et vältida millegi olulise ära viskamist sogase seebiveega.
   

 • Andragoogika kui päikesesoojus, mis ulatub otse südamesse.
   

 • Andragoogika kui särav täht, mis pimedal ajal valgustab teed ning samas
  pakub rõõmu ja silmailu.
   

 • Andragoogika kui kirevili - väljastpoolt tundub kuiv ja mittemidagiütlev, aga kui sa selle avad siis selle sees on palju eripära, milles olemus on muutuv. Need seemned selle kirevilja sees on pidepunktid, ajaloolised filosoofiad ning maitseelamus on kui täielik kirg kui sa hakkad taipama kuidas see kooslus omavahel koostööd teeb. Andragoogika ise ning andragoogiks kasvamise protsess on aeg ajalt samamoodi natuke hapukas, nagu kirevili. 
   

 • Andragoogika kui hallikas beežikas pesukäsn, mis igas olukorras kõike ümbritsevat endasse imab. Vastuseid otsib inimene inimeste seast, keda ta suunab ja koolitab. Kui seda käsna pigistada, tuleb sellest välja süsteemne vesi. Pigistad loogika välja.

Väljavõtted intervjuudest andragoogika eriala tudengitega
(nii õppivate kui juba lõpetanud).

bottom of page